- Korduma kippuvad küsimused -

Mille pooleste erineb orgaaniline kosmeetika tavalisest?

Orgaaniline kosmeetika erineb omaduste poolest tunduvalt tööstuslikust ning on mõeldud ainult hoolduseks, mitte maskeerimiseks või hooldatuse visuaalse efekti loomiseks. Pealegi pole tavaline kosmeetika praegu kahjuks alati tervisele ohutu.

Erinevalt tööstuslikust ei sisalda orgaaniline kosmeetika:

 • PEG-d (polüetüleenalkohol) ega PPG-d (propüleenglükool) ega nende derivaate;
 • agressiivseid detergente (SLS);
 • nitrosamiine moodustavaid komponente (on tugeva kantserogeense toimega);
 • alumiiniumi ega silikooni sünteetilisi derivaate;
 • akrüülpolümeere (emulgaatorid, viskoossuse regulaatorid, antistaatikud jt);
 • naftasaadusi;
 • loomseid tooteid (kollageen, rasv, platsenta jt);
 • geenmuundatud komponente (GMO);
 • agressiivseid konservante (formaldehüüdid, halogeneeritud ühendid, tiasolinoon, boraadid);
 • kunstlikkevärv- egalõhnaaineid;
 • keskkonnaohtlikke aineid.

Orgaanilise kosmeetika pakendamisele kehtivad erinõuded. Pakend peab olema tehtud biolagunevatest materjalidest (paber, soja tint) või materjalidest, mida saab töödelda või taaskasutada (alumiiniumtorud, PET-plast/klaas).

Kas orgaaniline kosmeetika võib sisaldada sünteetilisi komponente?

Praegu lubab sertifitseeriv organ kasutada väikest protsenti sertifikaadiga Ecocert sünteetilisi komponente. Loomulikult ei kuulu sellesse nimekirja parabeenid, silikoonid ega teised agressiivsed komponendid.

Kas teie kosmeetikat võivad kasutada rasedad või rinnaga toitvad emad?

Meie kosmeetika kasutusele pole vastunäidustusi. Kuid tasub arvestada sellega, et mõni meie kosmeetikatoode sisaldab naturaalseid eeterlikke ja kosmeetikaõlisid, mis võivad esile kutsuda individuaalse talumatuse. Enne kosmeetika kasutamist tuleb nõu pidada raviarstiga ja teha allergilise reaktsiooni test.

Kui kaua ja millistes tingimustes võib teie kosmeetikat säilitada?

Kuna me kasutame ohutut keskkonnasäästlikku konservanti, on kinnise toote säilivusaeg 12 kuud. Lahtist toodet ei soovitata säilitada üle 6 kuu. Kui tootele pole märgitud eritingimusi, tuleb säilitada temperatuuril +5 - +20 kraadi ja eemal päikesekiirtest.

Kas teie kosmeetika sobib tundliku nahaga inimestele ja allergikutele?

Hoolimata sellest, et meie kosmeetika on valmistatud kvaliteetsest sertifitseeritud toorainest ja kõiki hügieenireegleid arvestades, tuleb enne kasutamist teha test (kanda väike kogus vahendit küünarnukile ja oodata 24 tundi). Ka ei maksa unustada ühe või teise koostisosa individuaalset talumatust. Koostist saab näha veebilehelt toote kirjeldusest või kauba tagaküljelt. Meile võib ka kirjutada.

Pärast vahendi näole kandmist võib tunda torkeid. Kas see on normaalne?

Ainult siis, kui tegemist on just torgetega, mitte kipitusega! Kui tunnete äkki, et nägu kipitab, peske vahend viivitamatult maha. Tutvuge koostisega. Võimalik, et tootes on just see koostisosa, mille vastu teil on individuaalne talumatus. Torkimine on absoluutselt normaalne reaktsioon, sel moel hakkavad aktiivained nahas mõjuma.

Miks orgaaniline ja looduskosmeetika ei mõju kiiresti?

Orgaaniline ja looduskosmeetika on loodud kumulatiivse efekti põhimõttel: regulaarsel tarvitamisel parandab see märkimisväärselt naha seisundit - erinevalt silikoone ja selliseid kahjulikke komponente kui mineraalõli (naftakeemia toode) sisaldavatest kreemidest, mis ummistavad naharakke. Looduslikud kreemid taastavad nahka, soodustavad loomuliku ilu ja tervise taastumist.

Kas teie kosmeetika sobib veganitele?

Jah, sobib. Me ei kasuta loomseid koostisosi. Sellised ained kui glütseriin, allantoiin, kollageen on kas taimset päritolu või toodetud sünteetiliselt ja nende kohta kehtivad ökosertifikaadid.

Kui ohutu on teie kosmeetika?

Orgaanilise kosmeetika standardid on väga ranged. Meie kosmeetika sisaldab vähemalt 95% taimseid koostisosi, on tehtud ainult ökopuhtast ja ECOCERT või ICEA standardite järgi sertifitseeritud toorainest, seda pole katsetatud loomade peal, see ei sisalda naftakeemia tooteid, sünteetilisi värvaineid, agressiivseid konservante ega lõhnaaineid.

Kas on vahet kallil ja odavamal looduskosmeetikal?

Mitte alati ei vasta hind toote kvaliteedile. Tuleb tutvuda koostisega. Tihti võib olla nii, et kõrge hind on tingitud paljudest teguritest, sealhulgas ka brändi reklaamikuludest.

Mis lõhn on teie kosmeetikal ja kuidas see välja näeb?

Me ei kasuta sünteetilisi lõhna- ega värvaineid. Seetõttu on meie kosmeetikal oma koostisainete lõhn ja värv. Ka need tooted, mis sisaldavad eeterlikke õlisid, on mõeldud puhtalt aroomiteraapiaks: näiteks jalakreem, vannisool jt.

Kas teie tooted sisaldavad konservante?

Oma toodetesse lisame ohutut keskkonnasäästlikku sertifikaadiga Ecocert konservanti. Vett sisaldavat ja konservandita toodet säilitatakse külmikus maksimaalselt 3 päeva.