- Ostutingimused -

Üldsatted

1.1 Ostutingimused kehtivad ORGANIC SYMPHONY e-poe klientide (edaspidi Ostja) ja SALEHUB OÜ (edaspidi Kaupmees) vahel kaupade ostmisel tekkivate õiguste ja kohustuste kohta.

1.2 Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad ORGANIC SYMPHONY e-poest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

1.3 Kaupmees jätab endale õiguse teha muudatusi ostutingimustes ja müügihindades. Nimetatud muudatusi kajastatakse ORGANIC SYMPHONY veebilehel.

1.4 Enne ostutehingu teostamist ja ka muid ORGANIC SYMPHONY teenuseid kasutades kinnitab Ostja, et ta on tingimustega tutvunud, nõustub neid täitma ja järgima ning käsitleb neid tingimustena, mis seovad Kaupmehega sõlmitavat tehingut. Tingimustega mittenõustuv Ostja ei saa Kaupmehega sooritada Kauba suhtes ostu-müügitehingut.

1.5 Kaupmees ei ole ühelgi moel vastutav võimalike kahjude eest, mis on tekkinud seetõttu, et Ostja ei ole käesolevaid tingimusi lugenud.

Kaupade hinnad ja tooteinfo

2.1 ORGANIC SYMPHONY e-poes müüdavate toodete hinnad on toodud eurodes ning ilma kohaletoimetamise kuluta.

2.2 Kauba kohaletoimetamise hind sõltub Ostja poolt tellimuse vormistamisel valitud kohaletoimetamise viisist.

2.3 Kaupmehel on õigus igal ajal muuta kauba hindu. Kui Kaupmees on e-poes muutnud hindu pärast Ostja poolt tellimuse esitamist ja selle eest tasumist, siis kohustub Kaupmees tarnima kauba tellimuse hetkel kehtinud hindadega. Ostjal ei ole õigust nõuda hinnavahe kompenseerimist.

2.4 E-poes kuvatavad tooted on tavapäraselt laos olemas. E-poes kuvatud toodete saadavus võib muutuda lao või e-poe programmide tehniliste probleemide tõttu.

2.5 Kui laos toodet ei ole ning tellimust ei ole võimalik täita, siis võtab Kaupmees Ostjaga ühendust ning pakub välja uue võimaliku tarneaja või toote asendamise samaväärse teise tootega, mis on sama hinna ja kvaliteediga, või makstud raha tagastamise. Ostjale tagastatakse raha viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul pärast tellimuse esitamist.

2.6 Kuvatud tootepildid on illustratiivse tähendusega ning võivad erineda tegelikust tootest. E-poes olevad tootekirjeldused ei pruugi olla ammendavad ja võivad sisaldada tahtmatuid vigu.

2.7 ORGANIC SYMPHONY e-poes pakutavate tootenäidistega tutvudes peab Ostja arvestama mõne asjaoluga, mis on seotud värvide reprodutseerimise täpsuse ja toote väljanägemisega. Kaupmees jätab endale õiguse ühepoolselt, ilma Ostjale ette teatamata, muuta värve ja pakendi kujundust, samuti muuta toote vormi.

2.8 E-poes pakutavaid tooteid müüakse nii füüsilistele isikutele kui juriidilistele isikutele.

Tellimuse vormistamine ja toodete eest tasumine

3.1 Kauba tellimiseks tuleb valida soovitud toode kataloogist ning vajutada nuppu "Telli". Avaneb tooteleht, kus on kirjas täpne tooteinfo, kirjeldus ja tellimisvorm. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita tellimisvormi nõutud andmeväljad, valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis ning vajutada nupule „Esita tellimus“. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda turvaliselt läbi järgnevate makseviiside:

• Pangalink - Swedbank, SEB, Luminor, LHV ja Coop Pank. (NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.)

• VISA ja MasterCard maksekaardid.

• Liisi järelmaks.

• Indivy Slice 3.

• Pocopay maksesüsteem.

• PayPal maksesüsteem.

• Ettemaksu arve.

3.2 Makseid vahendab Maksekeskus AS. Tasumine toimub väljaspool Veebipoodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Maksekeskus AS turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

3.3 SALEHUB OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, SALEHUB OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.

3.4 Ostja kohustub esitama vormistamisel tõesed andmed, mis on vajalikud tellimuse täitmiseks. Kaupmees ei vastuta Ostja poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tingitud tellimuse mittetäitmise või sellest tulenevate mis tahes tagajärgede eest.

Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine

4.1 Tavapraktikas laos oleva toote tarneaeg on 1-3 tööpäeva. Muul juhul on tarneaeg kuni 10 tööpäeva.

4.2 Kaup toimetatakse Eesti piires vastavalt Ostja valikule kas SmartPOSTi pakiautomaati, Omniva pakiautomaati, Eesti Posti postkontorisse või tuuakse kohale kulleriga.

4.3 Saatekulu SmartPOSTi pakiautomaati 2.90€, Omniva pakiautomaati on 3.50€, Eesti Posti postkontorisse 4.50€ ja kulleriga 5.50€.

4.4 Kaupmees jätab endale õiguse muuta saatekulusid vastavalt Omniva või SmartPosti hinnakirja muudatustele.

Toodete tagastamine

5.1 Ostjal on õigus tagastada sooritatud ost 14 kalendripäeva jooksul arvates kauba kättesaamisest.

5.2 Tagastamine toimub järgmiselt:

5.2.1 Ostja peab alla laadima ja täitma tagastamise avalduse. Pärast avalduse täitmist tuleb see allkirjastada digitaalselt. Kui digitaalallkirjastamise võimalus puudub, siis tuleb avaldus välja trükkida, täita kirjalikult ja pärast saata Kaupmehe aadressile info@organicsymphony.eu manusena, lisades kirjale kauba ja pakendi foto. Kaupmees jätab endale õiguse nõuda lisafotosid tagastamisele kuuluvast kaubast.

5.2.2 Peale avalduse läbivaatamist ja nõude rahuldamist annab Kaupmees Ostjale juhised, kuhu ja kuidas peab toote tagastama.

5.2.3 Kaupmees tagastab Ostjale raha täisulatuses (koos esialgse postikuluga) tagastamisavalduses määratud pangakontole mitte hiljemalt kui 14 päeva jooksul alates kauba jõudmisest Kaupmeheni.

5.3 Kaupmees ei võta vastu, töötle ega vaheta pakke, millel on märge "Tagastada saatjale".

5.4 Tagastatav toode peab olema rikkumata, täiskomplektne, originaalpakendis ja kasutamata. Kaubal peavad alles olema kõik originaalkleebised ja sildid. Kauba pakend võib olla nähtavalt avatud ainult juhul, kui teistmoodi ei oleks olnud võimalik kaubaga tutvuda. Kauba tagastamisõiguse kasutamiseks peab Ostja tootepakendi avama ettevaatlikult seda kahjustamata ning tagastama toote koos pakendiga. Pakendist välja võetud toote tagastamisel kehtib mõistlikkuse põhimõte.

5.5 Kauba tagastamisel on Ostja kohustatud toimetama tagastatava kauba Kaupmehele 14 päeva jooksul alates tellimusest taganemisest ja toote tagastamise sooviteate Kaupmeheni jõudmisest. Kõik tagastamisega seotud kulud kannab Ostja.

5.6 Eriliste sooduspakkumiste (nt 2+1 tasuta, 3+2 tasuta, 1+1 tasuta, 1=2, 2=3, 3=5 ja nii edasi) alusel ostetud kaupade eest raha ei tagastata, kui klient on selle sooduspakkumise vähemalt üht toodet avanud või kasutanud. Samuti ei tagasta müüja nende sooduskampaaniate raames ostetud avamata ja kasutamata toodete jääkväärtust.

5.7 14-päevane tagastamisõigus ei kehti kaubale, mis on valmistatud Ostja isiklikke vajadusi arvestades; asjadele, mida oma olemuse tõttu ei saa tagastada; toodetele, mida on kasutatud; kui on rikutud toote kasutusjuhendis märgitud reegleid või kasutustingimusi; kaubale, mis on kiiresti riknev või vananev; suletud pakendiga asjadele, mis ei ole kõlblikud tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel, kui pärast kohaletoimetamist on pakend avatud (nt kosmeetika, suu- ja suuhügieenitoodet, pesu ja bikiinid). Kui Ostja ei ole ostetud kaubaga rahul, 14-päevane tagastamisõigus kehtib ainult juhul, kui toode on kasutamata ja pakend on avamata.

5.8 Juhul kui peale toote tagastamist ilmneb, et toode ei vasta toodud tingimustele, siis raha Ostjale ei tagastata ning tagastatud toode jääb Kaupmehele juurde hoiule. Hoiustamise või Ostjale toote tagastamisega seotud kulud katab Ostja.

5.9 Kui pärast tagastamist avastatakse, et kaubal on ilmsed kasutusjäljed, on mittetäielik, visuaalsete puudustega, rikkis, remonti vajav vms, jätab müüja endale õiguse tagastada kliendile mitte kauba täishinna, vaid ainult selle osa, mis müüja hinnangul on õiglane, kuid mitte rohkem kui 50% kauba algväärtusest.

5.10 Kui tekivad vaidlused, siis Kaupmees tellib tagastatud kaubale sõltumatu ekspertiisi ning juhul kui selle käigus selgub, et tegemist on defektse kaubaga, siis on Ostjal õigus saada tasuta asenduskaup. Kui ekspertiisi käigus selgub, et tegemist ei olnud defektse tootega, vaid toote kasutamisel rikuti kasutus- ja hooldustingimusi, siis ei ole Kaupmehel kohustust toodet tasuta asendada ning Ostja kohustub tasuma ekspertiisi kulud. Kauba tagastamisega kaasnevad kulud kannab Ostja.

Lepingust taganemine enne Kaupmehe poolset tellimuse täitmist

6.1 Kui Ostja soovib tellimuse esitamise järgselt ja enne Kaupmehe poolset tellimuse täitmist lepingust taganeda, siis teavitab ta sellest viivitamatult Kaupmeest. Kirjalik teade tuleb saata e-posti aadressile info@organicsymphony.eu, kuhu tuleb märkida tellimuse esitamise kuupäev, tellimuse number ning lisada Ostja kontaktandmed (eesnimi, perekonnanimi, kontakttelefon).

6.2 Kui avaldus jõuab Kaupmeheni pärast Kaupmehe poolset lepingu täitmist, siis toimub lepingust taganemine.

6.3 Lepingust taganemisel kannab Kaupmees Ostjale tagasi kauba eest tasutud summa hiljemalt 14 päeva jooksul.

Garantii ja pretensioonide esitamise aeg

7.1 Kaupmees vastutab nende puuduste eest, mis ilmnevad tootel 2 (kahe) aasta jooksul arvates selle Ostjale üleandmisest.

7.2 Kaupmees ei vastuta:

7.2.1 Ostja süül toote halvenemise või kahjustumise eest;

7.2.2 puuduste eest, mis on tekkinud toote mittesihtotstarbelise kasutamise tagajärjel;

7.2.3 toote loomuliku füüsilise kulumise eest tavakasutamise korral.

7.3 Tootel ilmnevate puuduste korral on Ostjal õigus nõuda Kaupmehelt toote puuduste likvideerimist (parandamist või asendamist puudusteta tootega). Juhul, kui Kaupmees ei ole suuteline toodet parandama ega asendama, on Ostjal õigus ostust taganeda ja nõuda raha tagastamist seadusega sätestatud korras.

7.4 Defektide ilmsikstuleku korral on ostjal õigus 14 päeva jooksul peale kauba kättesaamist loobuda ostust või nõuda raha tagasi internetipoe kasutusjuhendi punkti „Kauba tagastamine" järgi. 14. päeva möödumisel ei oma Ostja õigust nõuda raha tagasi, välja arvatud tingimustel, mis tulenevad käesoleva lepinguga kindlaksmääratud punktist 7.3.

7.5 Kõik defektse kauba parandamisega, asendamisega ja tagastamisega seonduvad kulud kannab Kaupmees.

7.6 Kui Ostjal on soetatud 3-aastase pikendatud garantii, kehtivad sellised tingimused: garantii hõlmab ainult ühte ühikut, olenemata sellest, kui palju teie algne tellimus sisaldas, ja selle saab lunastada ainult ühe ühiku vastu üks kord 3-aastase perioodi jooksul. Garantiihüvitiste lunastamiseks peab klient esitama ka veebipõhise originaalkviitungi või meilitellimuse kinnituse.

Isikuandmete töötlemine

8.1 Ostja annab selge ja teadliku nõusoleku Kaupmehele enda isikuandmete töötlemiseks. Tellimuse esitamisel Ostja poolt sisestatud isikuandmed kantakse Kaupmehe kliendiregistrisse ning kasutatakse müügiteenuse osutamiseks ja kauba pakkumiseks Ostjale.

8.2 Isikuandmete kaitse on tagatud turvameetmetega. Isikuandmed, mis on vajalikud kauba postitamiseks Ostjale, edastatakse postitusteenust osutavatele ettevõtetele. Kaupmees kohustub mitte edastama registreeritud isikuandmeid kõrvalistele isikutele, v.a seadusega ettenähtud juhtudel.

8.3 Panga ja ostja vaheline side on kaitstud SSL-turvaprotokolliga, mis tagab selle, et vahetatavat informatsiooni ei saa kõrvalised isikud pealt kuulata ega muuta. Panga ja Kaupmehe vahel liikuv informatsioon on varustatud digitaalsete allkirjadega.

Vastutus ja vääramatu jõud

9.1 Kaupmees vastutab Ostja ees Kaupmehe poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

9.2 Ostja vastutab Kaupmehe ees Ostja poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

9.3 Kumbki osapool ei vastuta teise osapoole ees ning tema käitumist ei loeta käesolevate tingimuste rikkumiseks mis tahes kohustuse täitmisega viivitamise või selle mittetäitmise tõttu, kui nimetatud viivituse või mittetäitmise põhjus ei olnud nimetatud osapoole poolt kontrollitav (vääramatu jõud).

9.4 Kaupmees ei kompenseeri moraalset kahju, mida võib tekitada ostjale tarneaegade, hindade ja muude tingimuste muutmine käesolevate tingimuste raames.

9.5 Kaupmees ei kompenseeri Ostja kulusid, mis tekivad asjaolust, et Ostja on võtnud endale kolmandate (Kaupmehest mittesõltuvate) isikute ees kohustusi käesolevate tingimustega vastuolus olevatel tingimustel.

9.6 Kaupmees ei kompenseeri Ostjale tarneaegade, hindade ja muude tingimuste muutmise tagajärjena ilmnenud kasutamata jäänud võimalusi.

Lõppsätted

10.1 Kui ostu sooritamisel märgib Ostja linnukesega vastavas aknas „Ostmisega kinnitan, et olen tutvunud ja nõustun ostutingimustega”, kinnitab ta, et on tutvunud tingimustega, neist aru saanud ja on nendega nõus. Leping jõustub samal hetkel.

10.2 Käesolevate ostutingimustega reguleerimata küsimustes juhinduvad Ostja ja Kaupmees Eesti Vabariigis kehtivast seadusandlusest ning pooltevahelisi suhteid reguleerivatest teistest aktidest.

10.3 Käesolevate tingimuste täitmisest tulenevaid eriarvamusi ja vaidlusi lahendavad pooled eelkõige läbirääkimiste teel. Kui vaidlusi ei õnnestu lahendada poolte läbirääkimistega, on nii Ostjal kui ka Kaupmehel õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse või Kohtusse.